متن

 

پیوند مثانه

هیچ کس تاکنون پیوند مثانه را در انسان انجام نداده است. اما ممکن است این موضوع در شرف تغییر باشد. اورولوژیست‌های کک پزشکی از USC یک کارآزمایی بالینی را برای انجام اولین پیوند مثانه انسان در جهان راه‌اندازی کرده‌اند. او کارآزمایی فعالانه شرکت‌کنندگان بالقوه را برای اولین نوع پیوند غربال می‌کند. در طول این عمل، بیمار پیوند مثانه را انجام می‌دهد. مثانه بیمار برداشته می شود و با مثانه سالم اهدا کننده فوت شده جایگزین می شود.

ایندربیر گیل، MD، مدیر اجرایی USC Urology، بخشی از Keck Medicine، گفت: "پیوند یک گزینه درمانی نجات بخش برای شرایطی است که بر بسیاری از اندام های اصلی تاثیر می گذارد و پیوند مثانه می تواند گامی تاریخی در بهبود زندگی باشد." گیل همچنین محقق اصلی کارآزمایی بالینی و رهبری تلاش‌های پیوند است. ما می‌توانیم در آستانه پیشرفت پزشکی باشیم که این پتانسیل را دارد که نحوه درمان مثانه‌های آسیب‌دیده را متحول کند.»

صدها میلیون نفر در سراسر جهان درجات مختلفی از بیماری و اختلال عملکرد مثانه را تجربه می کنند. برخی از بیماران مبتلا به این شرایط ممکن است نیاز به بازسازی مثانه، یک روش جراحی که در آن مثانه برداشته می‌شود، و مثانه جدیدی از روده خود بیمار ساخته می‌شود. با این حال، این روش دارای خطر بالای عوارض جانبی زودهنگام و تاخیری است و هر بیمار کاندید این جراحی نیست.

نیما نصیری، جراح اورولوژی و محقق با بیان این مطلب گفت: هدف از این کارآزمایی بالینی ایجاد یک گزینه درمانی جدید برای زیرمجموعه خاصی از بیماران مبتلا به شرایط ناتوان کننده مثانه است که می تواند کیفیت زندگی را به شدت مختل کند و در نهایت باعث کوتاه شدن عمر شود. دانشکده پزشکی کک USC و همکار گیل در کارآزمایی بالینی. ما سخت تلاش کرده‌ایم تا مرزهای آنچه را که برای بیمارانی که به‌شدت در معرض خطر هستند که به‌طور سنتی گزینه‌های کمی داشته‌اند، ممکن است، گسترش دهیم.»

پیوند مثانه قبلاً انجام نشده است، تا حدی به دلیل ساختار عروقی پیچیده ناحیه لگن و پیچیدگی فنی این روش. گیل، نصیری و همکارانشان چند سال گذشته را صرف توسعه و تمرین روش‌های تحقیقاتی متعددی کرده‌اند تا برای اولین پیوند مثانه به انسان آماده شوند، که به طور کامل با استفاده از جراحی رباتیک انجام خواهد شد.

جراحی رباتیک شکل پیشرفته‌ای از جراحی کم تهاجمی است که در آن جراحان از یک دوربین سه‌بعدی با کیفیت بالا برای هدایت ربات برای انجام جراحی با استفاده از برش‌های کوچک‌تر و دقیق‌تر با مهارت بیشتر نسبت به ابزارهای جراحی دستی استفاده می‌کنند.

تحت هدایت گیل، USC Urology خود را به عنوان یک پیشگام و پیشرو جهانی در تکنیک های رباتیک و کم تهاجمی برای جراحی سرطان کلیه، مثانه و پروستات تثبیت کرده است و به نقاط عطف مهمی با استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای بهینه سازی نتایج بیماران دست یافته است.

موسسه پیوند USC کِک مدیسین، که دارای یک برنامه قوی و شناخته شده در سطح ملی پیوند کلیه، کبد، قلب و ریه است، منابع و مهارت‌های مورد نیاز را برای پیشگام اولین پیوند مثانه در اختیار پزشکی کک قرار داد.

 

به عنوان بخشی از مرحله تحقیق و توسعه، گیل، نصیری و همکارانش بسیاری از جراحی‌های پیوند را با موفقیت به پایان رساندند، از جمله اولین بازیابی مثانه رباتیک و پیوند رباتیک موفق در پنج اهداکننده اخیراً فوت شده با عملکرد قلبی تحت پشتیبانی ونتیلاتور.

تدارکات، جراحی و نظارت پس از جراحی در طول پیوند با استانداردهای بالینی و تحقیقاتی فعلی مطابقت داشت. بنیاد OneLegacy، یک سازمان تهیه اعضای بدن که در کالیفرنیای جنوبی خدمت می‌کند، بودجه کارآزمایی بالینی را فراهم کرد و با موافقت سخاوتمندانه خانواده‌های اهداکننده، اهدای مثانه را فعال کرد که این کارآزمایی را ممکن کرد.

چگونه لامپ های LED می توانند در کارایی آزمایشگاهها موثر باشند

How switching to LED lighting improves lab efficiency

How switching to LED lighting improves lab efficiency ویژه

In most laboratory environments, conversations about efficiency and productivity typically revolve around process—how to accelerate throughput and time to results, without compromising accuracy or safety.

تست خبر

تست خبر ویژه

تست خبر

mangakakalot